Stolarz

Zawód stolarza prezentujemy w warsztacie pana Kazimierza Czarnomysego z Jurowiec/ k Wasilkowa. - Być stolarzem, to zdecydować się na zawód ciężki, ale dający wiele satysfakcji, także materialnej - mówi.
W dzisiejszych czasach prowadząc zakład rzemieślniczy trzeba być na bieżąco ze wszystkim. Znać się nie tylko na technologii materiału, orientować w najnowszych trendach w meblarstwie, modernizować proces wytwarzania produktu. Trzeba też znać się na biznesie, umieć nie tylko zrobić, ale i sprzedać swoja pracę. Najlepsi jednak nie narzekają na jej brak.

Nauka w zawodzie stolarza trwa trzy lata. Zaczyna się od prostych robót w warsztacie, uczeń poznaje pracę na poszczególnych maszynach, zgłębia tajniki technologii surowca, dowiaduje się gdzie szukać odpowiedniej literatury fachowej.

Istotnym elementem kształcenia jest nauka kultury obycia w zakładzie w kontaktach z klientami z innymi pracownikami.

Pan Kazimierz - mistrz stolarski, w zawodzie pracuje od przeszło dwudziestu lat.

Ta profesja, to trochę tradycje rodzinne, wcześniej pracami ciesielskimi zajmował się jego ojciec. Syn podstawy praktyczne połączył z wiedzą szkolną, ukończył Technikum Przemysłu Meblowego w Warszawie. Dziś wykształcenie i praktyczne umiejętnościami pozwalają panu Kazimierzowi Czarnomysemu być rzemieślnikiem artystą. W jego pracowni powstają stylowe meble o wysokim standardzie po które przyjeżdżają klienci nie tylko z kraju ale i z zagranicy.

Nauka z zakładzie do doskonała szansa na zdobycie gruntownych podstaw rzemiosła i możliwość zdobycia ciekawej dobrze płatnej pracy.

  Dzisiejsza data: 28.03.2024 
Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości
ul. Warszawska 6, 15-950 Białystok, tel. (085)7435-010, (085)7436-428
Wydawca serwisu: Podlaskie Biuro Internetowe