Fryzjer

Fryzjerstwo, to piękny zawód niełatwo jest jednak o nim opowiadać - mówi pani Ewa Rudziejewska-Piekar - uprawiająca tę profesję już od dziesięciu lat.

Ze względu na utworzoną w Białymstoku Szkołę Fryzjerstwa dziś łatwiej zdobyć kwalifikację w tym zawodzie niż przed laty, jednak solidnych, podstaw tej profesji nauczyć się można bezpośrednio w zakładzie.

Fryzjerstwo, to zawód łączący w sobie dwie zasadnicze sprawy - dobrze opanowaną technikę i artystyczne wyobrażenie efektu, który chcemy osiągnąć. W tym fachu liczą się zdolności i pracowitość, a na efekty nie trzeba długo czekać. Najlepsi w zawodzie osiągają bardzo dużo.

Naukę rozpoczyna się od prostych, podstawowych czynności - mycia włosów, masażu głowy, modelowania i czesania fryzur. Kolejne stopnie wtajemniczenia, to poznanie tajników koloryzacji włosów i różnorodnych technik strzyżenia. Nie bez znaczenia jest też nauka kultury obycia w kontaktach z klientem.

- Dobry fryzjer - mówi pani Ewa - powinien być cierpliwy, umiejący wyczuć nastrój klienta i właściwie ocenić jego oczekiwania. Musi być nie tylko fryzjerem, ale i trochę psychologiem.

  Dzisiejsza data: 20.07.2024 
Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości
ul. Warszawska 6, 15-950 Białystok, tel. (085)7435-010, (085)7436-428
Wydawca serwisu: Podlaskie Biuro Internetowe